Tefecilik nedir, ne iş yaparlar, tefecilere nasıl ulaşılır? Tüm merak ettiğiniz soruları, bu yazımızda sizin için derledik. Fakat, öncelikli olarak belirtmekte fayda var. Tefecilik yapmak yasal değildir. Borç para almanın ise yasalara aykırı bir durumu yoktur, ancak yasa dışı ticaret yapanlar ile çalışmak sizi zor durumda bırakabilir. Bu uyarıyı yaptıktan sonra, tefeciler ne iş yaparlar konusunu açıklayabiliriz.

Tefeciler, ellerinde bulunan yüklü parayı banka şubelerine yatırarak faiz almak yerine, nakde ihtiyaç duyan kişilere vererek, hem onların ihtiyaçlarını karşılarlar, hem de bu sayede faizle para kazanırlar. Bu kişiler senetle kredi verenler olarak da tanınırlar.

Örneğin çok borcunuz var bankalar size kredi vermiyor. Çok ciddi de bir sağlık sorunu için krediye ihtiyaç duydunuz ve ne yapacağınızı bilmiyorsunuz. O zaman bulunduğunuz şehrin adını yazarak, örneğin Antalya tefeci bul diye internette arama yapabilirsiniz. Bu konuda da bir uyarı yapmakta fayda var. Bilmelisiniz ki internetten bulduğunuz herkese güvenemezsiniz. Çoğunlukla internette dolandırıcılar vardır.

Tefeci Arıyorum Antalya

Bu yüzden böyle bir alışveriş yapabileceğiniz kişileri arıyorsanız, tanıdıklarınıza başvurmanızı tavsiye edebiliriz. Yine de sağlık gibi çok acil ve müşkül bir durum söz konusu değilse, bu kişiler ile irtibata geçip, alışveriş yapmanızı tavsiye etmeyeceğiz. Siz yasa dışı bir şey yapmıyor olsanız da, yasa dışı işler yapanlarla çalışmak çok da akıllıca bir davranış olmayacaktır.

Not: Aşağı kısımdan yazdıklarınız Türkçe kurallarına uygun olmayan iletiler yayınlanmamaktadır.

Yorumlar

  1. Mahmut says:

    Antalya da özel sektörde çalışıyorum aylık 1580 maaş alıyorum 25000 tl ye acil ihtiyacım var

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *