Ülkemizin her köşesinde geçim derdiyle savaşan bir aileyle karşılamak mümkündür. Aileler gelirlerini giderlerine eşitleyemedikleri gibi bir de üstüne bir ton borç yapmak zorunda kalıp, iyice sıkıntıya girmektedirler. Hele bir de toplu paraya ihtiyacınız varsa sanal tefecilerden tutun dolandırıcılara bir ton kişi size kucak açmaktadır. İşte bu sebeplerle yazımızda bu konuya yer verip Facebook üzerinden borç veren kimseler üzerine bilgilendirmek istedik.

Son yıllarda bankalardan kredi notu düşüklüğü sebebiyle kredi çekemeyen, kredi kartı da dolu olan insanlar için Facebook üzerinden nakit borç para veren kişiler türedi. Hatta öyle ki bu bir sektör halini aldı. Bu kişiler 1000 liradan 100.000 liraya kadar her türlü nakit ihtiyacınızı karşılamayı vadediyorlar. Bazı kişiler size verecekleri para için önden belli bir peşinat talep ediyor. En çok uzak durulması gerekenler hiç şüphesiz bu grup olsa gerek. Zira peşinat adı altında gönderdiğiniz parayı alıp ortadan kaybolabilirler. Bu sebeple size tavsiyemiz yüz yüze görüşmeden, sözleşme, senet yapmadan asla ama asla bilgilerinizi vermeyin, paranızı yollamayın.

Acil Kredi Veren Firmaların Facebook Sayfaları

Bazıları ise hat kullanımını, belli bir maaş düzeninin olmasını öngörerek size borç verebileceklerini söylüyorlar. Bu kişilerde size senet yapıyor ve size verdikleri paraya fahiş bir faiz oranı koyarak sizden geri ödemesini alıyor. Yani bir nevi sanal tefecilik yapıyorlar.

Bir diğer borç verme sistemi ise sizin için kredi çekip, banka dışında ekstra faiz ve komisyon koyanlar. Örneğin sizin için kredi notu yüksek bir birey tarafından %1 faiz ile kredi çekildi diyelim. Bunun size dönüşü %2, %3 faiz oranında olacaktır. Yani sizin üzerinizden hem komisyon, hem faiz hem de ekstradan dosya masrafı kazanacaklardır.

Sizin de görmüş olduğunuz üzere bu sistem sizin mağduriyetinizi her ne kadar o an ortadan kaldırsa da uzun vadede çok daha fazla borcun altına girip, boş yere paranızdan olmanız demek. Bu sebeple acil paraya ihtiyacınız varsa önce yakınlarınızın kapısını çalmanız, bankalardan kredi başvurularında bulunmanız, ek iş bulup çalışmanız ya da elinizdekileri satarak bu parayı elde etmenizi tavsiye ederiz.

Yorumlar

  1. metin says:

    Merhaba nereden başlasam bilemedim çok çok acil şekilde nakite ihtiyacım var en az 30.000 TL kadar 4 kredi kartı 2 kredim patladı 3 katlı cafem vardı ortağım tarafından dolandırıldım ödemelerde patlayınca elim kolum bağlandı bankalar yana yakıla peşimde dolanırken şimdi yüzüme bile bakmıyor ne yapacağımı bilmez haldeyim birini ödesem diğeri kalıyor 2 sini ödesem diğeri kalıyor hepsi icra avukatlarında hangi taksidi ödeyeceğimi şaşırdım ve bunalmış durumdayım şuan da çalışıyorum ve 1.750 .000 TL gelirim var en az 1.000 TL taksitle ödeme yapabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim öyle bir sevaba girersiniz ki bilemezsiniz 2 tane dünya güzeli kızım var onların geleceğini kurtarmak zorundayım son ve tek çarem sizsiniz

    1. erol says:

      https://www.facebook.com/bizkredinizicekelim/ adresinden özel mesaj atabilirsiniz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *