Gayrimenkul ve Emlakçılar Borç Verir Mi?

Kuyumcuların borç verdiği duyduk, yazılarımız da açıkladık ve hatta aranız da kuyumculardan borç para alanlarda vardır. Kim bilir? Son zamanlarda Gayrimenkul ve emlakçılarında borç verdiği yönünde duyumlar aldık ve gayrimenkul ve emlakçılar borç verir mi araştırdık.

Her emlakçı ve gayrimenkul borç para veriyor demek doğru olmaz ama gayrimenkul ve emlakçılardan borç para verenlerin sayısı oldukça fazla. Borç verirken uygulanması gereken bazı koşullar var. Hemen bu koşullardan da bahsedelim.

Emlakçılar Konut Kredisi Çıkartır

Öncelikle borç parayı ağırlıkla senet karşılığı veriyorlar. Borç aldığınızı gösteren senetler imzalıyorsunuz. Bazıları ipotek göstermenizi talep edebilir. Bu sistem de aldığınız parayı ödememe ihtimaline karşın oluşturulmuştur. Yine bu nedene bağlı olarak kefil talep edenlerde vardır. Bunun dışında bankalarda olduğu gibi sizden SSK prim dokümanı ya da gelir belgesi istemiyorlar.

Gayrimenkul ve emlakçılar kredi verir mi sorunuza cevap sunduğumuzu düşünüyorum. Eğer şartlar size uygun olursa ve banka kredi başvuru talebinizi olumsuz değerlendirir ise bu sistemi farklı bir çözüm olarak değerlendirebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *