Kimler Tefecilik Yapıyor

Tefeci kavramının ne olduğunu ve nasıl işlediğini hatta yasalda ki yerini, cezasını bahsettik. Fakat kimler tefecilik yapıyor, bu konuya fazla değinemedik. Şimdide kimler tefecilik yapıyor bu konuya açıklık getirelim.

Tefecilik yasal bir iş olmadığı için, kimler ne şartlarda tefecilik yapar diye bir madde yok. Örneğin emlakçı olmanız için bu işin sertifikasını almanız, belirli bir dükkânınızın olması lazım. Ama tefecilerde bu ve benzeri bir kural yok.

Mali durumu iyi olanlar parasını faiz karşılığında kiralayabiliyorlar. Bu nedenle size şu kişiler tefecilik yapıyor diyemiyoruz. Tefeciler ile iletişime geçilebilecek en ideal yol internettir. İnternette bu amaç ile kurulmuş onlarca site bulunmaktadır. İletişime geçtiğinizde her meslek alanından tefeci olduğunu göreceksiniz ve bu duruma rastlayacaksınız. Kimler tefecilik yapıyor net bilinmese de kimler tefeciden para alıyor daha net.

Tefeciden para alanlar ağırlıkla bankaya yüklü borç yapmış, icra işlemleri ile yüz yüze kalmış kişilerdir. Tefeciler ile iletişime geçmeden çalışma şartları hakkında araştırmalarınızı yapın ve kararınızı bu şekilde verin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *