İstanbul Anadolu Yakası ve Avrupa Yakası Tefeciler

Gerek otobüs durakları gibi uğrak alanlar da gerek ise sosyal medya üzerinde gezinir iken acil kredi verilir ve benzeri ilanlara denk gelmişsinizdir. Özellikle banka ile sorunları olan, kredi notu düşük, hakkında yasal takip başlatılan bu nedenlere bağlı olarak da kredi kullanamayan kişilerin direk dikkatini çekiyor ilanlar. Peki özellikle İstanbul, Ankara gibi büyük iller de sıklıkla görülen ilan sahipleri kim? Tabi ki tahmin ettiğiniz gibi tefeciler. İstanbul Avrupa ve Anadolu yakasında tefeciler nasıl ve ne şartlarda çalışıyor içeriğimiz de merak edilen tüm noktalarıyla anlatacağız.

İstanbuldaki Tefeci

Tefeciler yasal sınır üzerinde faiz ile para veren ya da kiralayan kişilere verilen genel isimdir. Bu ana nedene bağlı olarak tefeciden kredi kullandığınız da para aldığınız da hangi faiz oranına bağlı kalarak geri ödeme yapacağınız hakkında net bilgilere sahip değiliz. 5 bin TL para aldığınız da 8 bin TL de ödeyebilirsiniz 10 bin TL de. Genel de kişiler aldığınız parayı geri ödemelerinizi garanti altına almak için sizden senet imzalamanızı isteyebilirler. Senet üzerinde yer alan tutarları vade süresini baz alarak ödemeniz gerekmektedir.

Tefeciler kredi notunuza, bankacılık işlemlerinizin ödeme düzenine, SSK ya da Bağ- Kur primlerinizin yatırıp yaptırılmadığına bakmazlar. Fakat herhangi bir şart aramadıkları yönünde yargı oluşmamalı aklınızda. Sizden kefil ya da ipotek isteyebilirler. Eğer ödemelerinizi yapmazsanız kalan borç tutarınızı kefil olan kişinin temin etmesini isteyebilecekleri gibi ipotek olan malınızı icra kanalı ile sizden alarak satışa sunabilirler.

Son olarak tefecilere nasıl ve hangi yollar ile ulaşabileceğinizi de anlatalım. Günümüz teknoloji çağı ve internet üzerinden verilen ilanlar kanalı ile ulaşabilirsiniz. Kişiler ilan altlarına ya da direk ilanlara iletişim yollarını, cep telefonlarını yazmaktadır. Arayarak gerekli bilgiyi alabilir ve hangi şartlara bağlı kalarak çalışabileceğinizi ne kadara kadar para alabileceğinizi, geri ödeme aşamasını öğrenebilirsiniz. Tefecilerden mağdur olanları duymuşsunuzdur. Araştırmadan, emin olmadan çalışır ve kötü niyetli kişilere denk gelir iseniz daha ciddi maddi sorunlar ile yüz yüze kalabilirsiniz.

Yorumlar

 1. Gül says:

  Benim acil nakde ihtiyacım var fakat birtürlü herhangi bir tefeciye ulaşamadım. Nasıl Yardımcı olabilirsiniz?
  acil

 2. Kerem says:

  8000 tlye ihtiyacım var. Öğrenciyim. Her ay 400 tl bursum var. Bursumu nakite çevirmek istiyorum.

 3. umut kaynak says:

  Senetle taksitle geri ödemeli olarak 15000 tl ihtiyacım var. Aylık olarak taksitlendirme yapılması halinde her ay ödememi yapınca senedimi alırım. Bu şekilde bir ödeme sistemi ile nakit lazım.

 4. HÜLYA DENİZ says:

  Merhaba Anadolu yakası göztepede oturuyorum özel bir şirkette çalışıyorum ancak geçmişteki ödeme düzensizliğinden dolayı kredi çekemiyorum. 5000 ile 10000 tl araıs nakde itiyacım var lütfen yardımcı olunuz lütfenn

 5. Sukan says:

  Merhaba acil nakite ihtiyacım var 10000 tele kadar yardımcı olursanız sevinirim

 6. İlayda says:

  Çok acil 10.000 tl ihtiyacım var yardmcı olursanız sevinirim özel bir şirkette çalışıyorum çok acil yardmcı olurmusunuzzz

 7. Evrim says:

  Merhaba özel bir şirkete çalışmaktayım kredi ödemelerimi düzensiz yaptığım için kredi notum düşük olduğundan kredi çekemiyorum acil olarak 5000 ila 10000 tl tutarında nakde ihtiyacım var yardımcı olabilir misiniz

 8. Savaş says:

  Acil 5 bin tl ihtiyacım var. Tekirdağda asteğmenim. Acil dönüş yapar mısınız ?

 9. Barış says:

  Acil 50000 ihtiyacım var dönüş yaparmısınız

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *